Zaloguj się!
Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?

Izrael Jerozolima - na własną rękę
(1 wejść) (1) Gość
Polecamy również FORUM REDAKCYJNO - MUZYCZNE
Poprzyj apel w sprawie alei dla Stefanii Wilczyńskiej w Warszawie (link)

W dółStrona: 1...50515253545556...147
TEMAT: Izrael Jerozolima - na własną rękę
O:Izrael Jerozolima - na własną rękę 2013/05/19 19:24  
dana napisał:
oczoplasu dostalam.....

ide sie zregenerowac na balkonik... taki widok dobrze robi na skolatane nerwy...

O matko!!!
asial
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

O:Izrael Jerozolima - na własną rękę 2013/05/19 19:31  
Już gdzieś to kiedyś widziałem. Och, cudownych wspomnień czar. Pozdrawiam właściciela widoku gorąco.
Andi
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

O:Izrael Jerozolima - na własną rękę 2013/05/19 20:24  
miriam_73 napisał: i mają zapakowane po kokardę. hahahahaha.... ciagle sie ucze jezyka polskiego... nie znalam tego...
dana
Admin
Użytkownik jest na Forum Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
ona jest jak ten mur wokol izraela ktorego gola glowa nie rozbijesz
(forumowicz melord o mnie)

O:Izrael Jerozolima - na własną rękę 2013/05/19 20:25  
Andi napisał:
Już gdzieś to kiedyś widziałem. Och, cudownych wspomnień czar. Pozdrawiam właściciela widoku gorąco. te fioletowe nie przezyly zimy i zasadzilam miesiac temu nowe...
dana
Admin

O:Izrael Jerozolima - na własną rękę 2013/05/19 20:48  
podaję namiary, które dostałam od sióstr:
Można zapytać w Starym Domy Polskim ( po polsku) podaję adres:
sdom-polski@bezeqint.net
lub Siostry Brygidki ( po angielsku) birgitjerusalem@014.net.il
lub z Indii siostry (po angielsku) mieszkają poza miastem ale jest dobry dojazd tramwajem Podaję adres: sistersofthecross@gmail.com
lub Biale Siostry (tez po angielsku) Tel. 00972-2-6260166
Fax. 00972-2-6274828
E-mail: srsfmm@netvision.net.il

Może się przyda:)

Jeśli będziecie nocować w Allenby B&B u Dannego - zdecydowanie polecam wziąć apartament (jest to pokój z łazienką) za 60$/doba na ul. Jaffa blisko targu Machne Jechuda. Jest taniej i bliżej do starego miasta niż z głównego domu. Można się też spokojnie wyspać, jeśli nie lubisz wstawać o 7 ( w głównym domu od tej godziny zaczyna się gwar związany z przygotowaniem śniadania i już raczej nie da się spać).
polimeraza

O:Izrael Jerozolima - na własną rękę 2013/05/19 20:58  
oooo.... pare nowych adresow, ktorych nie znalam...
dana
Admin

O:Izrael Jerozolima - na własną rękę 2013/05/19 21:29  
Polimeraza w imieniu swoim i przyszłych forumowiczów b. dziękuję. Ten namiar od Dannego w pobliżu Mekhane Yehuda wart jest co najmniej dobrej kolacji tam właśnie. To co, za rok w Jerozolimie?
Andi

O:Izrael Jerozolima - na własną rękę 2013/05/19 21:40  
Andi napisał:
Gratuluję Polimerazie noclegu na Mea Shearim. Faktycznie poszłaś na głęboką wodę bo tam nawet na Danę z Natanem patrzeliby wilkiem. Ale taki właśnie jest Izrael. Wielokulturowość jest niespotykana na taką skalę w Polsce i musimy tam będąc mieć tego świadomość. Naturalnie też zauważyłem, że Twój pobyt miał też pozytywne strony i myślę, że to one zapadną Tobie w pamięci. Fajnie, że się podzieliłaś również tym co Tobie nie przypadło do gustu, bo gdyby wszyscy na tym forum wychwalali swój pobyt zaczęło by to być podejrzane. Pozdrawiam gorąco i do zobaczenia za rok w Jerozolimie.

Mój pobyt miał zdecydowanie same dobre strony. Ochrzan, który dostałam za krótkie spodenki od Chasyda też Fakt - dziko mi było, gdy się uśmiechnęłam do dzieci a one miały twarz pokerzystów a ich mama patrzyła na mnie jakby chciała mnie zjeść;)
ALE! Tego nie opowiedziałam, bo chciałam to zrobić w osobnym poście, tylko z powodu zamieszania z moją opinią na temat serdeczności Żydów jakoś na chwilę straciłam zapał. Teraz nadrobię - poznaliśmy w Tyberiadzie na przystanku WSPANIAŁĄ kobietę - Rimę - Żydówke pochodzenia rumuńskiego ( z wyznania baptystkę . Jechała , tak jak my do Nazaretu (ona załatwiać sprawę w sądzie, my zwiedzać). Od słowa do słowa i zaproponowała nam, że nas oprowadzi po Nazarecie. Poszliśmy z nią najpierw do sądu, poczekaliśmy grzecznie na krzesełkach, aż załatwi swoje sprawy, a później wyruszyliśmy zwiedzać. Rima spędziła z nami pół dnia, opowiadała, pokazywała. Po drodze "zgarnęliśmy" do naszej wycieczki jeszcze amerykanów i francuza i zwiedzaliśmy wspólnie. Fantastyczna kobieta, z którą wciąż mamy kontakt i dla której specjalnie zainstalowaliśmy sobie Skypa;)
polimeraza

O:Izrael Jerozolima - na własną rękę 2013/05/19 21:42  
Andi napisał:
Polimeraza w imieniu swoim i przyszłych forumowiczów b. dziękuję. Ten namiar od Dannego w pobliżu Mekhane Yehuda wart jest co najmniej dobrej kolacji tam właśnie. To co, za rok w Jerozolimie?

z wielką przyjemnością:)
polimeraza

O:Izrael Jerozolima - na własną rękę 2013/05/19 21:49  
To jest parafraza określenia stanu występującego u większości koleżanek forumowiczek z forum Nasz Mały Koci Zakątek. Gdy szuka się domów tymczasowych lub stałych dla jakichś odratowanych kocich bied, to wiadomo od razu że forumowi są "zakoceni po kokardę"
miriam_73

O:Izrael Jerozolima - na własną rękę 2013/05/19 22:13  
polimeraza napisał:Ochrzan, który dostałam za krótkie spodenki od Chasyda też Fakt - dziko mi było, gdy się uśmiechnęłam do dzieci a one miały twarz pokerzystów a ich mama patrzyła na mnie jakby chciała mnie zjeść;) w shortach sie usmiechalas do dzieci???? to ja sie nie dziwie tym spojrzenion... kiedys, jak bylam jeszcze calkiem zielona w israelu, powedrowalam na kolacje do moich kuzynow ultraortodoksyjnych w kiecce z krotkim rekawem... co ja ci ide powiedziec... po ich spojrzeniach czulam sie, jakbym stala tam jak mnie bozia stworzyla... potem sie nauczylam...
dana
Admin

O:Izrael Jerozolima - na własną rękę 2013/05/19 22:14  
miriam_73 napisał:
To jest parafraza określenia stanu występującego u większości koleżanek forumowiczek z forum Nasz Mały Koci Zakątek. Gdy szuka się domów tymczasowych lub stałych dla jakichś odratowanych kocich bied, to wiadomo od razu że forumowi są "zakoceni po kokardę"
dana
Admin

O:Izrael Jerozolima - na własną rękę 2013/05/19 22:17  
Andi napisał:a ponieważ będzie b. ciepło to możesz też rozkoszować się np spaniem pod gołym niebem na dachu w sercu Starego Miasta.bardzo cieplo??? spadkobierca mi wlasnie powiedzial, ze mam otworzyc wszystko, bo mieszkani rozzarzone... cieplo to nie byloby zle... jest upalnie i w nocy nawet bez klimy lub wentylatora nie idzie spac...
dana
Admin

O:Izrael Jerozolima - na własną rękę 2013/05/19 22:19  
dana napisał:
polimeraza napisał:Ochrzan, który dostałam za krótkie spodenki od Chasyda też Fakt - dziko mi było, gdy się uśmiechnęłam do dzieci a one miały twarz pokerzystów a ich mama patrzyła na mnie jakby chciała mnie zjeść;) w shortach sie usmiechalas do dzieci???? to ja sie nie dziwie tym spojrzenion... kiedys, jak bylam jeszcze calkiem zielona w israelu, powedrowalam na kolacje do moich kuzynow ultraortodoksyjnych w kiecce z krotkim rekawem... co ja ci ide powiedziec... po ich spojrzeniach czulam sie, jakbym stala tam jak mnie bozia stworzyla... potem sie nauczylam...

Dlatego właśnie mówię - mój pobyt w Izraelu miał same zalety. Człowiek się uczy całe życie. To była cenna lekcja:)
polimeraza

O:Izrael Jerozolima - na własną rękę 2013/05/19 22:21  
dana napisał:
Andi napisał:a ponieważ będzie b. ciepło to możesz też rozkoszować się np spaniem pod gołym niebem na dachu w sercu Starego Miasta.bardzo cieplo??? spadkobierca mi wlasnie powiedzial, ze mam otworzyc wszystko, bo mieszkani rozzarzone... cieplo to nie byloby zle... jest upalnie i w nocy nawet bez klimy lub wentylatora nie idzie spac...

Wygląda na to, że my mieliśmy cudowną pogodę podczas pobytu. Nie było upałów i nawet trafiliśmy na deszcz na pustyni:)
polimeraza

O:Izrael Jerozolima - na własną rękę 2013/05/19 22:36  
tak... teraz to chyba juz sie zaczyna piekielko na calego...
dana
Admin

O:Izrael Jerozolima - na własną rękę 2013/05/19 23:44  
miriam_73 napisał:
Tahinę można kupić w supermarketach (jest np. na 100% w Leclercu), a poza tym warto zerknąć do sklepów ze zdrową żywnością (na pewno bywa w sieci Organic, w Kuchniach Świata) i z żywnością orientalną (w Warszawie np. w Al. Niepodległości; na Stokłosach - mamy takie mini-deli tureckie). W Samirze na Niepodległości mają też sklep internetowy i tahiny jest sporo:
www.samirashop.pl/index.php?opcode=SEARCH&param1=&param2=&param3=&param4=&src=&search_value=tahina&src=szukaj1.php&HL=

Dziękuję, to w przyszłym tygodniu spróbuje to zrobić
SabaB

O:Izrael Jerozolima - na własną rękę 2013/05/20 02:30  
asial napisał:
Dzięki Adminie! Trudno poruszać się po tej stronie, bazuję na wikipedii i tamtejszych wersjach nazw miast, nie mogę znaleźć Betlejem na rozwijanej liście
No i w samej Jerozolimie najpierw trzeba wybrać przystanek, jest ich masa, muszę poprzeglądać, który jest gdzie.

A do jakiego miasta/miasteczka najlepiej dojechać nad Morzem Martwym? Ein Gedi?

Widzę, że zbyt długo zwlekałam ze swoją relacją, a tu ludziska w potrzebie.
skoro macie niezbyt dużo czasu możecie rozpatrzyć opcję wycieczki z jakiej my korzystaliśmy i byliśmy bardzo zadowoleni.
W Betlejem działa Roni Tabash, jest to palestyński katolik, człowiek instytucja, który organizuje i koordynuje usługi dla dużych i małych grup pielgrzymkowych.
Od kilku lat współpracuje z organizacją Pomoc Kościołowi w Potrzebie, jest to kontakt sprawdzony i pewny .
Roni załatwił nam busa ( było nas 7 osób), który za 900 szekli przez 13 godz obwoził po wszystkich miejscach które chcieliśmy zobaczy ( m.in. Masada, Jerycho, miejsce chrztu nad Jordanem,Morze Martwe, Betlejem, Pole Pasterzy, Herodion)
Ustalacie tylko ilość osób i cenę za dzień a trasę z kierowcą układacie sobie sami.
Ponieważ czas to też pieniądz, a na takiej wyprawie każda chwila cenna, proponuję rozpatrzeć taką wygodnicką opcję i nie tłuc się autobusami, bo jak policzycie ilość przesiadek i ceny biletów , to może wyjść podobnie tylko dużo dłużej.
Roniemu zawdzięczamy wiele.
Ponieważ byliśmy w czasie prawosławnych świąt Wielkiej Nocy, wszędzie były potworne tłumy. Po przyjeździe do Betlejem, okazało się, że do zamknięcia Bazyliki zostało ok 1,5godz a w kolejce czekało kilkaset osób.
Roni załatwił nam wejście z pominięciem kolejki( za tą usługę nie dopłacaliśmy ani grosza).
Oprócz tego prowadzi sklep z pamiątkami, zaraz po prawej stronie Bazyliki na początku uliczki do Groty Mlecznej( nad drzwiami powiewa duża polska flaga) gdzie ceny (dla jego gości)są najniższe jakie spotkaliśmy w całej Ziemi Świętej.
Rozmawia po angielsku, włosku i polsku. Wszystko można ustalić telefonicznie.
Co do noclegów, to Jerozolima nie Paryż i trzeba rezerwować dużo wcześniej.
Często prawie z rocznym wyprzedzeniem jeśli chce się jechać w szczycie sezonu i upolować przyzwoite ceny.
My mieszkaliśmy u sióstr Franciszkanek tzw. Sióstr Białych.
Super lokalizacja, tuż przy bramie Damasceńskiej. Ceny za miejsce w pokoju 2os z łazienką i śniadaniem 45$, a w tzw. dormitorium, gdzie standard jest dużo niższy( łazienka wspólna, pokoje bez okien, mniej wygodne łóżka, ale czyściutko) 30$ ze śniadaniem.
Tam służy polska siostra Sabina, możesz napisać płaczliwego maila i może coś wskórasz sabinarojek@hotmail.com lub zadzwonić bo tam jest taki dziwny zwyczaj, że na maile odpowiada się po tygodniu lub wcale
Tel. 00972-2-6260166
ANNA B

O:Izrael Jerozolima - na własną rękę 2013/05/20 13:24  
Są wolne miejsca tutaj: lwfjerusalem.org/wp/guesthouse/

To koło Augusta Victoria Hospital, czy to dobra lokalizacja wypadowa na zwiedzanie Jerozolimy i przede wszystkim dojechanie z lotniska o 22 wieczorem? W sensie czy daleko od jakiegoś dworca?
Niepokoją mnie te puste połacie (pola?) na mapie, wracanie tamtędy po ciemku...

Jest również wolne miejsce przy Damsacus Gate, ale różnica za cały pobyt to 250zł....
asial

O:Izrael Jerozolima - na własną rękę 2013/05/20 13:58  
nie macie tam bezposredniego dojazdu z lotniska... o tej porze bedziecie musieli wziac z dworca autobusowego taksowke...
to juz arabska czesc jerozolimy i nie wiem, jak tam jezdza autobusy...
dana
Admin

O:Izrael Jerozolima - na własną rękę 2013/05/20 13:59  
dana napisał:
nie macie tam bezposredniego dojazdu z lotniska... o tej porze bedziecie musieli wziac z dworca autobusowego taksowke...
to juz arabska czesc jerozolimy i nie wiem, jak tam jezdza autobusy...

Ok, to odpada w takim razie, dzięki Dana!
Zdecyduję się na nocleg u Sióstr: Franciscaines de Marie, Nablus Road 9, 19049, Jerusalem 91190

Tam obok jest stacja autobusowa, orientujecie się czy do niej dojadę z lotniska?
plus.google.com/107855075290549206388/about?gl=pl&hl=pl
asial

O:Izrael Jerozolima - na własną rękę 2013/05/20 14:27  
No, nocleg zamówiony. Siostry nie chcą depozytu, trochę mnie to niepokoi, mam poczucie bezpieczeństwa jak przedpłacę. Mam nadzieję, że nie anulują...
asial

O:Izrael Jerozolima - na własną rękę 2013/05/20 14:34  
asial napisał:Tam obok jest stacja autobusowa, orientujecie się czy do niej dojadę z lotniska?asiu.... NIE MA BEZPOSREDNIEGO DOJAZDU Z LOTNISKA DO ZADNEGO MIEJSCA W JEROZOLIMIE, DO ZADNEGO HOTELU CZY HOSTELU CZY DOMU PRYWATNEGO!!!!

bezposredni dojazd z lotniska autobusem jest tylko i wylacznie na centralny dworzec autobusowy w jerozolimie... stamtad musisz brac albo miejski autobus, albo taksowke...
dana
Admin

O:Izrael Jerozolima - na własną rękę 2013/05/20 14:39  
dana napisał:
asial napisał:Tam obok jest stacja autobusowa, orientujecie się czy do niej dojadę z lotniska?asiu.... NIE MA BEZPOSREDNIEGO DOJAZDU Z LOTNISKA DO ZADNEGO MIEJSCA W JEROZOLIMIE, DO ZADNEGO HOTELU CZY HOSTELU CZY DOMU PRYWATNEGO!!!!

bezposredni dojazd z lotniska autobusem jest tylko i wylacznie na centralny dworzec autobusowy w jerozolimie... stamtad musisz brac albo miejski autobus, albo taksowke...

Dana, nie trzeba krzyczeć

I czytam Twoją wypowiedź:

NIE MA BEZPOSREDNIEGO DOJAZDU Z LOTNISKA DO ZADNEGO MIEJSCA W JEROZOLIMIE, DO ZADNEGO HOTELU CZY HOSTELU CZY DOMU PRYWATNEGO!!!!

bezposredni dojazd z lotniska autobusem jest tylko i wylacznie na centralny dworzec autobusowy w jerozolimie...

czyli jest bezpośredni dojazd do Jerozolimy Na Dworzec Centralny.

Jeśli mój wyjazd wypali to zrobię taki step by step dla poszukujących informacji na tym forum, zaznaczony na mapie dworzec, dokładny opis dojazdu z lotniska itd - brakuje tego tutaj, trzeba zbierać szczątki informacji po trochu.
asial

O:Izrael Jerozolima - na własną rękę 2013/05/20 14:51  
asial napisał:

Jeśli mój wyjazd wypali to zrobię taki step by step dla poszukujących informacji na tym forum, zaznaczony na mapie dworzec, dokładny opis dojazdu z lotniska itd - brakuje tego tutaj, trzeba zbierać szczątki informacji po trochu.[/quote]

Jeśli z lotniska jedziesz szatlem NESZER to biorą cię do podanego adresu , bez przesiadek . Robisz tylko rundelek po Jerozolimie dla rozprowadzenia innych pasażerów minibusu.
3nd

O:Izrael Jerozolima - na własną rękę 2013/05/20 14:52  
ja nie krzycze.... tylko ty sie pytasz, przy kazdym nowym adresie, czy jest tam dojazd z lotniska...

jerozolima ma jeden centralny dworzec autobusowy, tuz przy wjezdzie do miasta:

jest stacja autobusowa duza, mozna ja nazwac centralna, dla arabskich autobusow kolo bramy damascenskiej:

ale tam nie dojezdzaja autobusy z lotniska... z lotniska tylko i wylacznie na centralna stacje autobusowa przy wjezdzie do jerozolimy... tamta dokladnie na drugim koncu miasta...
dana
Admin

O:Izrael Jerozolima - na własną rękę 2013/05/20 15:02  
dana napisał:
ja nie krzycze.... tylko ty sie pytasz, przy kazdym nowym adresie, czy jest tam dojazd z lotniska...

ale tam nie dojezdzaja autobusy z lotniska... z lotniska tylko i wylacznie na centralna stacje autobusowa przy wjezdzie do jerozolimy... tamta dokladnie na drugim koncu miasta...

Dziękuję Dana. Zapytałam przy tych dwóch adresach, bo nie wiedziałam, że tylko w jedno miejsce dojeżdża coś z lotniska.

Ogólnie jeste przerażona organizacją tego, bo wszystko jest takie inne, zupełnie co innego było ogarnąć Rzym, Londyn itd niż Izrael, przede wszystkim ze względu na nazewnictwo...

Generalnie dworzec główny to jest to niebieskie na mapce?

Patrzę teraz na stronę tramwajów i jest jakaś Czerwona Linia, która jedzie z Centralnego koło Bramy Damasceńskiej, dobrze myślę?
www.citypass.co.il/english/ContentPage.aspx?ID=17
www.citypass.co.il/english/cut/linemap_allstsn_2haavir_s2.pdf
asial

O:Izrael Jerozolima - na własną rękę 2013/05/20 15:10  
tak... to jest ten glowny dworzec autobusowy...

jest tylko i wylacznie jedna linia tramwajowa... to nowosc w jerozolimie...
tak ze jak zlapiesz tramwaj, to mozesz i nim dojechac z dworca autobusowego do bramy damascenskiej... bilety tramwajowe kupujesz na przystanku, autobusowe mozna kupic u szofera autobusu, jesli nic sie nie zmienilo w ostatnich latach, w ktorych nie jezdzilam autobusami...
dana
Admin

O:Izrael Jerozolima - na własną rękę 2013/05/20 15:13  
dana napisał:

tak ze jak zlapiesz tramwaj, to mozesz i nim dojechac z dworca autobusowego do bramy damascenskiej... bilety tramwajowe kupujesz na przystanku, autobusowe mozna kupic u szofera autobusu, jesli nic sie nie zmienilo w ostatnich latach, w ktorych nie jezdzilam autobusami...

Cudownie! Na razie szukam rozkładu, ale nigdzie nie ma, ciekawe do której godziny to jeździ.

Mam jeszcze pytanie: czy route w tym wyszukiwaniu znaczy linia nr 3?

asial

O:Izrael Jerozolima - na własną rękę 2013/05/20 15:16  
chyba tak... ale na dworcu autobusowym ma information... tam ci wszystko dokladnie powiedza...
dana
Admin

O:Izrael Jerozolima - na własną rękę 2013/05/20 19:34  
Z dworca autobusowego do murów starego miasta jest 20 minut piechotką, więc nawet jeśli trafisz na szabat, albo wysiądziesz z autobusu w środku nocy - bez problemu piękną ulicą Jaffa dojdziesz na pieszo do centrum.
polimeraza

O:Izrael Jerozolima - na własną rękę 2013/05/20 19:53  
O, to ładna wizja

A powiedzcie jeszcze bo dopiero pomyślałam - co z ubezpieczeniem zdrowtnym? Zwichnę nogę, ugryzie mnie pająk - karta europejska tam nie ma zasięgu, jakie ubezpieczenia wykupowaliście, polecacie jakieś?
asial

O:Izrael Jerozolima - na własną rękę 2013/05/20 20:20  
absolutnie musisz miec ubezpieczenie zdrowotne... ile by nie kosztowalo...
nie daj bog, wlasnie zlamanie nogi czy cos takiego... koszta sa ogromne bez ubezpieczenia...
dana
Admin

O:Izrael Jerozolima - na własną rękę 2013/05/20 20:37  
asial napisał:
dana napisał:

Cudownie! Na razie szukam rozkładu, ale nigdzie nie ma, ciekawe do której godziny to jeździ.

ASIAL .
NESZER jeżdzi w szabat i w nocy. My korzystamy z ich szetli kiedy potrzebujemy dostać się na lotnisko albo z lotniska.
3nd

O:Izrael Jerozolima - na własną rękę 2013/05/20 21:10  
asial napisał:
No, nocleg zamówiony. Siostry nie chcą depozytu, trochę mnie to niepokoi, mam poczucie bezpieczeństwa jak przedpłacę. Mam nadzieję, że nie anulują...
To jest ten dom pielgrzyma w którym my mieszkaliśmy.
polecamy !!!
Siostry na 100% wywiążą się z rezerwacji, o to nie musisz się martwić.
Masz tylko jeszcze jeden problemik do rozwiązania. Dom jest zamykany o godz. 11 a otwierany rano o godz 7.
Jeżeli dotrzesz do Jerozolimy w środku nocy i tak nikt cię nie wpuści, chyba, że wcześniej z kimś się umówisz.
Siostry są bardzo życzliwe, nam ponieważ wychodziliśmy wcześnie rano, dawały klucze, ale wszystko trzeba ustalić.
ANNA B

O:Izrael Jerozolima - na własną rękę 2013/05/20 21:16  
asial napisał:
O, to ładna wizja

A powiedzcie jeszcze bo dopiero pomyślałam - co z ubezpieczeniem zdrowtnym? Zwichnę nogę, ugryzie mnie pająk - karta europejska tam nie ma zasięgu, jakie ubezpieczenia wykupowaliście, polecacie jakieś?

ubezpieczenie kupiliśmy w Warcie.
Wykupuje się dokładnie na tyle dni na ile jedziesz coś ok 100zł za tydzień, nie pamiętam dokładnie , jak chcesz mogę sprawdzić.
Zwróć uwagę, żeby ubezpieczyciel rozliczał się bezgotówkowo.
ANNA B

O:Izrael Jerozolima - na własną rękę 2013/05/20 21:21  
3nd napisał:
asial napisał:
dana napisał:

ASIAL .
NESZER jeżdzi w szabat i w nocy. My korzystamy z ich szetli kiedy potrzebujemy dostać się na lotnisko albo z lotniska.

www.neshertours.co.il/about-us
3nd

O:Izrael Jerozolima - na własną rękę 2013/05/20 21:58  
ANNA B napisał:
asial napisał:
O, to ładna wizja

ubezpieczenie kupiliśmy w Warcie.
Wykupuje się dokładnie na tyle dni na ile jedziesz coś ok 100zł za tydzień, nie pamiętam dokładnie , jak chcesz mogę sprawdzić.
Zwróć uwagę, żeby ubezpieczyciel rozliczał się bezgotówkowo.

Mbank ma w ofercie kartę kredytową world mastercard - w pakiecie ubezpieczenie 60 dni od momentu płatności za nocleg lub przejazd/przelot. Ja zrobię zawsze zaliczkową przedpłatę kartą za noclegi albo płacę za samolot. Ubezpieczenie szerokie, ale czy dobrze się sprawdza w praktyce na szczęście nie musieliśmy sprawdzać.
polimeraza

O:Izrael Jerozolima - na własną rękę 2013/05/20 23:15  
jezeli moge poradzic, my nocowalismy jakies 10min pieszo od starego miasta w Hotelu Addar zaplacilismy za nocleg jakies 20-25 eurosow ze sniadankiem. co prawda zaden tam Hotel 5cio gwiazdkowy chociaz jak sie nie myle to trzy albo i cztery mial. Zobacz na booking.com, En Gedi jest cudowne polecam kazdemu ale zeby porozkoszowac sie widokiem i ochlodzic troszeczke to potrzebujesz jakies 5-6h no i plus dojazd.
emmanuel

O:Izrael Jerozolima - na własną rękę 2013/05/20 23:17  
emmanuel napisał:jezeli moge poradzic, my nocowalismy jakies 10min pieszo od starego miasta w Hotelu Addar zaplacilismy za nocleg jakies 20-25 eurosow ze sniadankiem. co prawda zaden tam Hotel 5cio gwiazdkowy chociaz jak sie nie myle to trzy albo i cztery mial. Zobacz na booking.com, En Gedi jest cudowne polecam kazdemu ale zeby porozkoszowac sie widokiem i ochlodzic troszeczke to potrzebujesz jakies 5-6h no i plus dojazd.

chcialem jeszcze tylko dodac ze to do "Asil" bylo
emmanuel

Do góryStrona: 1...50515253545556...147
Moderatorzy: dana
Naszą witrynę przegląda teraz 317 gości i 5 użytkowników 
  • dana
  • jederman
  • Olek
  • 3nd
  • korn