Zaloguj się!
Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?

Izrael Jerozolima - na własną rękę
(1 wejść) (1) Gość
Polecamy również FORUM REDAKCYJNO - MUZYCZNE
Poprzyj apel w sprawie alei dla Stefanii Wilczyńskiej w Warszawie (link)

W dółStrona: 12345678...147
TEMAT: Izrael Jerozolima - na własną rękę
O:Izrael Jerozolima - na własną rękę 2010/09/30 16:39  
Czy u Was też tak......?
Plik załącznika:
Nazwa pliku: iso_8859_2Q0_krF3lowych_kierownicy1.pps
Wielkość pliku: 340480
Jan Gołębiowski
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
Nie zawsze trzeba mówić co się wie,ale zawsze trzeba wiedzieć co się mówi

O:Izrael Jerozolima - na własną rękę 2010/10/01 00:00  
Witajcie! W lutym będę w Izraelu, jestem w trakcie opracowywania pobytu. Mam już wszystkie noclegi i schemat zwiedzania. Czytam teraz wszytko co się da. Kupiłem na allegro mapy Izrael i Jerozolima oraz przewodnik Pascala - niestety trafiłem na dziwnych sprzedawców bo czekam już 2 tygodnie - i nic jeszcze nie dostałem. Bardzo spodobał mi się sposób podróżowania przez Romana. Również zwiedzam nowe państwa samodzielnie, nie wszędzie jednak wypożyczam samochody. W Izraelu myslałem, że skorzystam z transportu publicznego, ale teraz zastanawiam się nad samochodem na kilka dni. Przylatuję do Tel Awiwu w południe Easyjetem, mam nadzieję, że do wieczora opuszczę lotnisko po kontroli i dojadę do Jerozolimy. Myslałem o szarutach, ale znalazłem też możliwość przejazdu pociągiem z Ben Guriona do TA HaHagana i dalej do Jerozolimy. Czy warto? Jedziemy w 4 osoby zależy nam żeby nie było drogo, jaka będzie różnica w cenie? Za bilet kolejowy zapłacimy 21,50 szekli za osobę. Ile kosztuje szarut do Jerozolimy z lotniska, czy trudno złapać taksówkę szarut?
6 pierwszych noclegów mamy u sióstr w Domu Polskim na Starym Mieście w Jerozolimie. Myślę, że będzie to dobra baza wypadowa do zwiedzania Jerozolimy, Betlejem, Morza Martwego. Kolejne 2 noclegi mamy w Nazarecie, ma być kolejną bazą do zwiedzenia Galilei. Powrót do Tel Awiwu na nocleg w okolicach promenady nadmorskiej, rano transport na lotnisko i powrót do domu.
Mam pytanie - jak poruszać się samochodem po drogach, gdy wg map Zachodni Brzeg jest przecinany drogami np z Tel Awiwu? Jak wygląda przejazd do Ein Gedi? Narazie to tyle pytań, poczekam na odpowiedzi.
kajak2708
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

O:Izrael Jerozolima - na własną rękę 2010/10/01 00:15  
Pamietaj od tym, ze od piatkowego zmierzchu do sobotniego zmierzchu jest szabat, a w Izraelu wtedy nie ma publicznej komunikacji. Dzialaja wtedy tylko szeruty. Jedynym miastem z autobusami w szabat jest "czerwona" Hajfa.

Pociag do Jerozolimy jest fajnym doswiadczeniem, ale niekoniecznie z lotniska. To wymaga jak juz sam wspomniales przesiadek. Bilet na pociag jest o kilka szekli drozszy od autobusowego, roznica jest naprawde niewielka. Autobus zawiezie Cie do centrum Jerozolimy, a stacja kolejowa jest w zachodniej czesci miasta. Zalezy dokad chcesz dotrzec w Jerozolimie. Szeruty stoja przed wyjsciem z terminalu lotniska i do Jerozolimy jest ich masa. Kosztuja ok. 40 szekli za osobe.

Konwerter walut znajdziesz na stronie glownej izrael.org.il na dole strony, aktualizuje sie na biezaco.

Dom Polski to sam srodek Starego Miasta, swietny punkt wypadowy na pewno, najlatwiej trafic tam od Bramy Damascenskiej. Teraz doczytalem, ze tam sie zatrymujecie, wiec polecam zielony autobus Eggedu (dworzec autobusowy to jakies 20 minut piechota od Starego Miasta, mozecie wziac taxi albo miejski bus) albo wlasnie szerut, ktory zawiezie was z bagazami pod sama Brame Damascenska (hebr. Szaar Szchem).

Do En Gedi jedziesz droga numer 90, jedziesz na wschod z Jerozolimy i zatrzymujesz sie w Ein Gedi Do Betlejem najlepiej wziac arabski regularny autobus, stacja znajduje sie kolo Bramy Damascenskiej vis-a-vis murow. Za kilka szekli zawioza was pod sama Bazylike Narodzenia.

Po kolei mijasz Maale Adumim, Miszor Adumim, Micpe Jericho i caly cas droga 90, potem na poludnie. Znaki drogowe powinny kierowac Cie na Beer Szewe albo Eilat. Piekna trasa.
admin
Admin
Użytkownik jest na Forum Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika

O:Izrael Jerozolima - na własną rękę 2010/10/01 00:32  
Dziekuję Admin za szybką odpowiedz.

"Po kolei mijasz Maale Adumim, Miszor Adumim, Micpe Jericho i caly cas droga 90, potem na poludnie. Znaki drogowe powinny kierowac Cie na Beer Szewe albo Eilat. Piekna trasa."
To jest trasa z Jerozolimy do En Gedi. Czy można przejechać tą drogą wypożyczonym samochodem, czy jest to strefa palestyńska?
Jak dojechać do Galilei z Jerozolimy, czy najbliższa droga na północ prowadzi przez strefę palestyńską?
kajak2708

O:Izrael Jerozolima - na własną rękę 2010/10/01 00:40  
Do Ein Gedi jedziesz caly czas strefa izraelska.

Co do Galilei. Otworz sobie teraz google maps. Otwarte? No to patrz. Jedziesz tam najpierw autostrada numer 1 (na zachod z Jerozolimy), a potem 6 (jedyna platna droga w Izraelu) albo 2 (bezplatna). Przez Autonomie nie przejedziesz.
admin
Admin

O:Izrael Jerozolima - na własną rękę 2010/10/04 15:22  
Sluchajcie Admina - madry chlopak. Jezeli jedziecie we 4 osoby to samochod jest dobrym pomyslem ale wylacznie na Galilee i Tel Aviv. (My na caly dzien jazdy tankowalismy za 150NIS i robilismy jakies 280-350km. Za samochod na 15 dni zaplacilismy z dodatkowym pelnym ubezpieczeniem ok 1000zl). Samochod bierzcie na min 3 dni (pierwsze dwa dni sa z limitami kilometrow). Jak pisalem wczesniej na stronie LOT-u mozna wynajac co chcecie NAJTANIEJ - patent sprawdzony. W Jerozolimie nie ma co brac samochodu! Klopot z parkowaniem a od Domu Polskiego byscie i tak musieli sporo sie nachodzic po samochod na darmowym parkingu gdzies na jakims osiedlu. Do Betlejem jedzie sie arabskim autobusem z arabskiego dworca w okolicach Bramy Damascenskiej - nie pamietam juz numeru ale chyba 21 lub 22 - zapytacie sie. - koszt to 6,5NIS od lebka. Fajnie sie jedzie, bo co chwila wojsko wpada do autobusu i sprawdza takie arabskie zielone paszporty jak u nas kiedys polsatu (ale to pewnie ze wzgledu na te slynne juz wrzesniowe rozmowy w Stanach i pozniej w Kairze i zamachy)- byly 3 takie kontrole - na nas nawet nie spojrzeli, gdy chcielismy im pokazac paszporty - gest dloni w stylu - "siedz spokojnie na dupsku" zalatwial wszystko). Jak juz dojedziecie do Betlejem dopadnie Was stado arabskich taksowkarzy - jak opedzicie sie od pierwszych dwoch to nastepni zjada mocno z ceny. My za 150NIS ugadalismy goscia, ktory zawiozl nas najpierw do klasztoru Mar Saba (rewelacyjne polozenie na pustyni Judzkiej), pozniej do Herodionu (palac Heroda Wielkiego przy drodze do Hebronu, pozniej wrocilismy do Betlejem i bylismy z kierowca taksowki w Bazylice Narodzenia, w Mlecznej Grocie (taki kosciol, zgodnie z legenda podobno upadla tam kropla mleka z piersi Matki Boskiej - taka perwersja w arabskim miescie??!!), pozniej pojechalismy jeszcze do studni Salomona i do jeszcze jednej groty obok ktorej byly jakies ruiny - nie pamietam juz dokladnie jak to sie nazywalo. Koles jezdzil z nami 3,5 godziny, pozniej nas zawiozl do sklepu z pamiatkami, na szawarme przy murze (mur z graffiti - rewelacja) i na piesze przejscie z Jerozolima. - wszystko za 150NIS - jak podzielicie na 4 to Wam wyjdzie prawie za darmo.
Samo przejscie piesze jest niezapomnianym przezyciem - zobaczycie ile bramek, tloczacych sie Arabow, wrzeszczace kobiety w czarnych workach, itp. Sopod muru po Izraelskiej stronie macie autobus co pare minut za chyba 4,5NIS (a moze za 6NIS? - w kazdym razie pare zlotych)- jedzie pod brame Jafo. Acha - do Bazyliki Narodzenia nie wpuszczaja w krotkich gaciach -wiadomo - ortodoksyjni grecy - ale jak pomarudzicie, ze jestescie z Polski, to wam dadza w ostatecznosci jakis kawalek galgana by zakryc to co potrzeba.
Z Jerozolimy do Galilei - droga nr 2 lub 4-ka - za szostke kasuja, tak jak pisal Admin. Nazaret jest bardzo duze (zreszta to dwa miasta - jedno arabskie z bazylika Nawiedzenie NMP - malo ciekawa architektonicznie betonowa budowla, drugie zydowskie (ale tam nie ma chyba nic ciekawego). Polecam Kane Galiejska (mozna odnowic sluby!). Sporo kramow z Arabami mowiacymi po polsku i wszystko 2 razy tansze niz w Jerozolimie (zwlaszcza pamiatki, piwo i wino (polecam libanska alveze z przemytu za 2 dolary - wino za to po 7 dolcow za 2 butelki bylo slodkie jak cholera i musielismy rozcienczac "sprajtem" (chyba nam wcisnal jakies mszalne).
Do Ein Gedi dojedziecie bez zadnego problemu - wyskakujecie w Jerozolimie na jedynke i jadac na wschod prowadza Was drogowskazy. Warto zatrzymac sie przy kamieniu na ktorym jest zaznaczony poziom morza, siedzi przy nim smutny Beduin i namawia na zdjecia z wielbladem. Bardzo ciekawe sa stare hotele przy wjezdzie juz na 90-tke - kedys byly przy samym morzu Martwym - jak jest teraz - warto zobaczyc. Po drodze z daleka po lewej stronie zobaczycie Gore Kuszenia w Jerycho - my tam nie pojechalismy, bo dzien wczesniej Arabusy postrzelali troche do Zydow pod Hebronem i moj Piotrus zdrefil (ma swierza panienke i chyba dlatego). Do Jerycho nie jedzcie raczej samochodem na Izraelskich blachach - roznie moze byc. Po drodze macie Quamrun (slynne zwoje znad Morza Martwego - zobaczycie w nim ciekawy film o tym jak odnaleziono zwoje, troche ruin i z daleka z punktu widokowego grote, w ktorej byly te zwoje - Piotrus mowil, ze mozna sobie darowac (jak bedziecie mieli green card - to wjedzcie koniecznie). W Ein Gedi koniecznie idzcie do Parku Narodowego (dwie czesci obok siebie - jeden to dolinka z kapitalnymi choc malymi wodospadami i takim malymi zwierzakami - wieksze jest toto od szczura a mniejsze troche od borsuka - takie duze nutrie, drugi to ruiny synagogi z freskami. Sama plaza jest taka sobie (zobaczycie)- to juz lepiej poleciec dalej do Masady i potem do En Boqeq - ale tam sie placi za wejscie ponad 20NIS (moze gdzies jest tez darmowa plaza, ale my wjechalismy na green card za darmo, choc byl wjazd platny.
Acha - wszedzie, ale to wszedzie sa bramki z ochrona - nie macie co sie obawiac jak widzicie, strozowki, szlabany - jedziecie i wjezdzacie - jak zobacza, ze jestescie Europejczykami to nawet nie wolaja o paszport.
Kupcie mape firmy freytag & berndt (austriacka) w skali 1:150000 - macie pozaznaczane na niej wszystkie punkty kontrolne (checkpointy). Bardzo dokladnie tez sa pozaznaczane wszystkie koscioly, ruiny, parki i zabytki.
Reszta relacji, jak znajde troche czasu - wrocilem z grzybow w Borach Tucholskich i mam od cholery zaleglosci z pracy - poczatek roku akademickiego, tak jest zawsze.
Romans1967

O:Izrael Jerozolima - na własną rękę 2010/10/04 15:30  
I jeszcze jedno - Adminie - arabski autobus do Betlejem (nr.21 albo 22) nie zawozi pod sama Bazylike, lech ma krancowke na skrzyzowaniu. Z tego skrzyzowanie pod gorke na poludnie dyma sie na piechotke. Taksowki za podwiezienie tylko pod Bazylike chca 10-15NIS (15 min. pod gorke na piechotke). Na kazdy podjezdzajacy autobus czatuje zgraja taksiarzy. Najtansi sa Ci "niezrzeszeni", ktorzy stoja na chodniku po przeciwnej stronie niz zatrzymal sie bus - "po skosie "na krzyz" skrzyzowania.
Romans1967

O:Izrael Jerozolima - na własną rękę 2010/10/07 23:23  
Dzięki Roman! Mamy zamiar wynająć samochód na zwiedzanie Galilei Morza Martwego i może pustyni Negew. Podobno wspaniałe krajobrazy i obiekty geologiczne. Tylko, że daleko. Myślałem o jednodniowym wypadzie z Jerozolimy na pustynie Negew i powrót do Nazaretu. Czy nie za dużo jeżdzenia? W niektórych wypożyczalniech w regulaminie znalazłem informację, że trzeba miec miuędzynarodowe prawo jazdy, w innych nic o tym nie piszą. Jak było w Twoim przypadku. Budget wymaga międzynarodowe prawko? Mam już mapę Jerozolimy, wokół starej Jerozolimy widzę pełno parkingów, tylko podejrzewam, że są płatne.Gdzie najlepiej postawić samochód w Jerozolimie (w okolicach Bramy Damasceńskiej - najlepiej za darmo)? Gdzie wymienić pieniądze? Dzięki za wszelkie rady.
PS. Byłem na grzybach w poprzedni weekend, też tam gdzie Ty. Miałem bliżej, bo jestem z Bydzi.
kajak2708

O:Izrael Jerozolima - na własną rękę 2010/10/08 00:16  
Zawozi, zawozi. Pod sama rzeczywiscie moze tylko osiol sie wcisnie, sorry za nieprecyzyjny opis, ale wysiada sie na tej glownej drodze kolo wielkiego parkingu podziemego skad mozna brac busiki do Hebronu czy Szchem. To 200 metrow od bazyliki, moze mniej. Tych autobusow jest kilka, i wiem, ze jeden jedzie rzez Bejt Dżalla. Ten, ktory jedzie przez Bejt Dżalla nie ma po drodze checkpointu.

Z nimi trzeba sie o wszystko wyklocac i to tak, zeby ich nie obrazic, bo na punkcie honoru sa bardzo czuli.

Podam Ci przyklad z Kairu, ale reprezentatywny. W Muzeum Egipskim przy kazdej toalecie siedzi ciec i wydaje papier toaletowy. Normalnie siedzi z rolka papieru i wydaje kilka listkow dla kazdego odwiedzajacego. Muzeum ma piekne zbiory, ale jest brudne i zapuszczone. Normalnie polski film MIS stanal mi przed oczami. Spytalem pan ciecia czy swojej mamie tez by tak dozowal. Wtedy dal mi 2 listki wiecej.

I jeszcze jedno - Adminie - arabski autobus do Betlejem (nr.21 albo 22) nie zawozi pod sama Bazylike,
admin
Admin

O:Izrael Jerozolima - na własną rękę 2010/10/08 00:20  
Zapomnij Kajak o darmowym parkowaniu w okolicach Starego Miasta. W ogole samochod to marny pomysl na Jerozolime

Pieniadze najlepiej wymieniac z daleka od rejonow uczeszczanych przez turystow. W Jerozolimie dobre kursy sa na Ben Yehuda. W ogole najlepszy kurs mozna trafic w mniejszych miastach, ale to i tak niewielkie roznice.

To sie robi znaczace jak wymieniasz powiedzmy 3000 $. Zagranica zwykle staram sie placic karta i wychodzi mi to najtaniej.

Myślałem o jednodniowym wypadzie z Jerozolimy na pustynie Negew i powrót do Nazaretu. Czy nie za dużo jeżdzenia?

ODRADZAM! Tylko sie nameczysz i nic nie zobaczysz. Polaz sobie po Tel Awiwie albo Jerozolimie w to miejsce. A z Nazaretu mozesz tez jechac do Hajfy, skad blisko do Akko. Akko i Hajfa to w sam raz na jeden dzien.
admin
Admin

O:Izrael Jerozolima - na własną rękę 2010/10/08 00:29  
Okolice Morza Martwego dadza Ci jakies tam wyobrazenie o Negewie.

W centrum kraju masz wiecej ciekawych miejsc blizej siebie, nie tracilbym czasu na Negew za pierwszym razem.

Mieszkalem na pustyni (na pustyni Arawa kilkadziesiat kilometrow na polnoc od Eilatu) i kocham pustynie (chyba jako jedyny na tym forum), ale to radze zostawic na drugi raz.

Polecam w zamian to miejsce na polnocy, w rozsadnej odleglosci od Nazaretu:
www.rosh-hanikra.com/default.asp?lan=eng
admin
Admin

O:Izrael Jerozolima - na własną rękę 2010/10/08 18:36  
Witajcie!
Pustynia Neweg bardzo mnie interesuje, nie wiem czy udało się Wam mnie zniechecić!
Mamy juz wszystkie noclegi zarezerwowane. W Jerozolimie, Nazarecie i Tel Awiwie. Po kilku dniach zwiedzania Jerozolimy mam zamiar wynająć do końca pobytu samochód. Zamierzam pojechać nad Morze Martwe i wrócić na nocleg do Jerozolimy, na ostatni wieczór w tym mieście. Nastepnie wcześnie rano planuję (mimo Waszych rad) pojechac prosto na pustynię Negew. Jeżeli drogi w Izraelu są rzeczywiście tak dobre jak to opisują internauci, to droga nie zajmie dużo czasu. Małym problemem w tym, że nocleg jest w Nazarecie. Trochge daleko, ale można szarpnąć się na płatną "6". Na godzinę 19:00 powinnismy dojechać. Pytanko: Czy ktoś ma doświadczenie z mapą IGO8 w Izraelu? Jak prowdzi ta nawigacja? Jak jeździ się po zmierzchu? Jak bardzo opłaca sie kupić Green Card? Ile kosztują pojedyncze wejścia, a ile ta karta?

Dzięki Roman! Sprawdzam właśnie wypożyczalnie samochodów, takie które pozwolą na oddanie samochodu na lotnisku.
kajak2708

O:Izrael Jerozolima - na własną rękę 2010/10/08 21:01  
Negew to prawie 60% terytorium Izraela. Co chcesz zobaczyc?

Nie mam pojecia co to jest.

Czy ktoś ma doświadczenie z mapą IGO8 w Izraelu? Jak prowdzi ta nawigacja? Jak jeździ się po zmierzchu?

Zalezy gdzie i u kogo. Nigdy z tego nie korzystalem.

Jak bardzo opłaca sie kupić Green Card? Ile kosztują pojedyncze wejścia, a ile ta karta?
admin
Admin

O:Izrael Jerozolima - na własną rękę 2010/10/13 18:13  
Sorry, ze nie pisze - za duzo pracy - nie mam gdzie za przeproszeniem rak wlozyc.
Green Card 130NIS, kazde pojedyncze wejscie to 25-40NIS - zwraca sie po 4-5-ciu wejsciach. Poczytajcie moje poprzednie posty - tam napisalem gdzie kupic.
Rosh-Hanikra - ciekawe klify, lecz wielka miniaturka (a zjazd kolejka za drogi w stosunku do atrakcji)(w dawnym NRD na Rugii sa 3 razy fajniejsze) - Negev 100 razy ciekawsza - widoki wala na kolana (zwlaszcza kratery). Z Negwvu do Nazareth to troche tak jakby z Lodzi do Krakowa jechac przez Warszawe - ale da sie przeskoczyc - tylko nie jedz szybciej niz 100/h bo susza.
Darmowe parkowanie - kolo stacji kolejki linowej na Mont Zion (Gora Syjon) - parkuja tam autobusy z Orlem (polskie biuro turystyczne) - jest to dlowna droga spod Yafo Gate w kierunku osiedla Dany (czyli na Betlejem, na poludnie). Na piechte do Yafo jakies 800m.
Dzwoncie - nie mam sily pisac - od paru dni spie 3-4 godziny na dobe - Nr. tel podam po mailu na priv-a.
3-mcie sie.
Romans1967

O:Izrael Jerozolima - na własną rękę 2010/10/13 18:23  
Kajak - z Jerozolimy nad Morze Martwe przeskoczysz w max 2 godziny - ale nie mysl, ze bedziesz sie w nim kapal tak jak w Baltyku - wejdziesz i wyjdziesz - max. pol godzinki i starczy. Nie zapominaj, ze jest w nim cala tablica Mendelejewa. (ja w zeszlym roku po godzince kapieli na Amman Beach w Jordanii mialem 3 tygodnie krwawa wysypke w miejscach, gdzie bylem najbardziej opalony). Wiec nie lez nad morzem - sam sie przekonasz, ze sie lezec nie da - lecz wal dalej na poludnie w kierunku na Dimone. Przed Dimona skrec w lewo na Maly Krater - zobaszysz Negev, ze HEJ!!! - warto - widoki sa jak na Ksiezycu!!! Potem mozesz wrocic (wieczorem) przez Ber Szewe - dla mnie zajebiste, nowoczesne miasto na pustyni. (kolo Dimony zobaczysz tez instalacje nuklearne i takie poligony, ze...).
Dzwon - podam szczegoly
Romans1967

O:Izrael Jerozolima - na własną rękę 2010/10/13 19:48  
Zmusieliscie mnie do zainstalowania skanera...
Pierwsza fota - miejsca do ktorych wejdziesz z Green Card (pomaranczowa)
Druga fota - nasza Green Card z miejscami, w ktorych bylismy.
Romans1967

O:Izrael Jerozolima - na własną rękę 2010/10/13 19:51  
pierwsza fota
Romans1967

O:Izrael Jerozolima - na własną rękę 2010/10/13 19:53  
druga fota
Romans1967

O:Izrael Jerozolima - na własną rękę 2010/10/14 16:31  
super twoje relacje, romanie....
pisz dalej w wolnym czasie....
dana
Admin
ona jest jak ten mur wokol izraela ktorego gola glowa nie rozbijesz
(forumowicz melord o mnie)

O:Izrael Jerozolima - na własną rękę 2010/10/14 17:21  
חזרת?
3nd

O:Izrael Jerozolima - na własną rękę 2010/10/14 19:17  
Witaj Dana po wojazach!
Jak sie dowiem, ze bylas w Polsce, w Lodzi i mnie nie odwiedzilas... To... - Wysle arabskich najemnikow zeby Ci dosypali wiagry do humusa...
A jak z ksiazka o Lodzi? Doszla wreszcie?
Moze jutro cos napisze - w weekend mam ostatnie wolne dni - jade wiec do szwagra na 40-tke (pewnie bede trzezwial ze dwa dni - do wtorku) - pozniej do Swiat mam weekendy przerabane - studenci zaoczni (sobota-niedziela zachrzan, ze a z milo).
Piotrus tez mnie nie odwiedza - zasuwa TIR-em po Europie...
Buuuuu!!!
Kupilem juz kable, ladowarke i oprzyrzadowanie do aparatu - zaczne obrabiac zdjecia z wyprawy (jak doba zacznie miec wiecej niz 24 godziny!).
3-mcie sie!
Romans1967

O:Izrael Jerozolima - na własną rękę 2010/10/14 19:18  
Dzięki za mapkę do Greencard. Cieszę się, że polecasz Negew. Zastanawiam się, czy warto skrócić pobyt w Jerozolimie na rzecz noclegu na pustyni? Nocleg u sióstr w Domu Polskim wszyscy zachwalają, żebym nie żałował. W tym wariancie mniej bym jeździł samochodem, ale sam nie wiem...
Co radzicie?

Roman! Czy mimo kradzieży masz jakieś zdjęcia? Wysłałem emaila do Ciebie.
Pozdrawiam
kajak2708

O:Izrael Jerozolima - na własną rękę 2010/10/14 19:19  
Taaaaak, zycze powodzenia. Ja mam chyba z 20 GB nieobrobionych zdjec i materialow i ciagle sobie obiecuje, ze sie za to zabiore. Znam to:)
admin
Admin

O:Izrael Jerozolima - na własną rękę 2010/10/14 19:21  
Romans1967 napisał:
Witaj Dana po wojazach!
Jak sie dowiem, ze bylas w Polsce, w Lodzi i mnie nie odwiedzilas... To... - Wysle arabskich najemnikow zeby Ci dosypali wiagry do humusa...
A jak z ksiazka o Lodzi? Doszla wreszcie?
Moze jutro cos napisze - w weekend mam ostatnie wolne dni - jade wiec do szwagra na 40-tke (pewnie bede trzezwial ze dwa dni - do wtorku) - pozniej do Swiat mam weekendy przerabane - studenci zaoczni (sobota-niedziela zachrzan, ze a z milo).
Piotrus tez mnie nie odwiedza - zasuwa TIR-em po Europie...
Buuuuu!!!
Kupilem juz kable, ladowarke i oprzyrzadowanie do aparatu - zaczne obrabiac zdjecia z wyprawy (jak doba zacznie miec wiecej niz 24 godziny!).
3-mcie sie!

wlasnie mialam ci napisac... wrocilam wczoraj, dzisiaj poslalam spadkobierce na poczte bo przyszlo zawiadomienie w czasie mojej nieobecnosci i ksiazka jest!!!! dzieki...

nie posylaj.... mam ich tutaj w nadmiarze.... bylam w lodzi dokladnie 25 godzin... nie moglabym cie spotkac nawet na 5 minut.... ale nastepnym razem bede dluzej i wtedy.... nie tylko kawa ale i ciastko: drozdzowka z jagodami...
dana
Admin

O:Izrael Jerozolima - na własną rękę 2010/10/14 19:22  
Kajak - mam jakies 8GB zdjec. Ale zanim kupliem ladowarke Baaaardzo oszczedzalem baterie, wiec pierwszy tydzien to max 10 fotek z kazdego miejsca... Buuuuuuuuu......
Romans1967

O:Izrael Jerozolima - na własną rękę 2010/10/14 19:25  
Kajak - propo Negev - tak sie nam spodobalo, ze kimalismy w samochodzie nocke na parkingu przy stacji Jellow w Bimonie... Warto bylo!!! Negew jest zajebista!!! - do kwadratu!
Romans1967

O:Izrael Jerozolima - na własną rękę 2010/10/14 19:28  
Na temat zdjęć już wszystko wiem.
Doba wydłuża się to fakt, ale czy doczekasz się zauważalnej różnicy, tego to już nie wiem. To wrzuć wszystkie fotki bez obróbki, chętnie wszyscy przejrzymy je.
kajak2708

O:Izrael Jerozolima - na własną rękę 2010/10/14 19:31  
Romans1967 napisał:
Kajak - propo Negev - tak sie nam spodobalo, ze kimalismy w samochodzie nocke na parkingu przy stacji Jellow w Bimonie... Warto bylo!!! Negew jest zajebista!!! - do kwadratu!

moja warszawska przyjaciolka, ktora przyjezdza czesto na wakacje do israela, zrobila sobie pare lat temu sama prezent urodzinowy...
wynajela awionetke (dostalam nerwowego ataku tylko na widok tego samolociczka), wziela ze soba tomkowa i polecialy nad negew, bo ona chciala zobaczyc jak kwitnie pustynia... nie wrocily po godzinie jak zaplanowane i zaczelismy z mezem tomkowej sie denerwowac... ale okazalo sie, ze obie dziewczyny przedluzyly lekko lot.... ale to chyba bylo z powodu przystojnego pilota, bo cala trojka wytaszczyal sie z awionetki w swietnych humorach i ze smiechem...
dana
Admin

O:Izrael Jerozolima - na własną rękę 2010/10/14 19:35  
Kajak - musze najpierw je sam ogladnac - czy uwierzycie, ze jeszcze nie mialem czsu ich obejrzec?! - nie widziala zona, nie widzialy dzieciaki! nie widzieli kumple - NIE WIDZIAL PIOTRUS!!!
Gdybym je wrzucil wszystkie - admin pewnie ucialby mi cos, co (jak mysle) jeszcze moze mi sie przydac!
Romans1967

O:Izrael Jerozolima - na własną rękę 2010/10/14 19:40  
LOL, nie rob ze mnie krwawego nazgula czy Kuby Rozpruwacza

Nie jestes na mojej krotkiej liscie ludzi do odstrzalu, a nos mi podpowiada, ze na nia nie trafisz, wiec spij spokojnie

Wklejaj co chcesz i ile chcesz. Gdybys chcial w wolnej chwili (moze byc za pol roku nawet) napisac jakis reportaz, albo wspomnienia z pobytu, to z przyjemnoscia opublikuje na glownej stronie.
admin
Admin

O:Izrael Jerozolima - na własną rękę 2010/10/24 20:21  
Piszcie więcej! Jedziemy z żoną zaraz po świętach do Jordanii i Izraela. Petra, Jerozolima i Hajfa. Postanowione i zaklepane.
jerzy.krakow

O:Izrael Jerozolima - na własną rękę 2010/10/24 20:53  
zaraz po swietach? jakich? masz na mysli w styczniu???
to nie jest dobry okres... duzo deszczy, czasem drogi zamkniete, bo zalane.... pomyslcie o kwietniu/maju.....
dana
Admin

O:Izrael Jerozolima - na własną rękę 2010/11/01 17:36  
Witajcie! Dana, straszysz mnie! Przylatuję do Izraela w lutym, mam szczęście na pogodę, ale trzeba się przygotować na najgorsze. Jeśli z zimnej Polski pojadę do równie zimnego Izraela to byłoby nie fajnie. Jakiej pogody możemy spodziewać się w lutym? Mamy nadzieję wejść do Morza Martwego, tam ma być cieplej - tylko czy na tyle, żeby wejść do wody?
Pozdrawiam
kajak2708

O:Izrael Jerozolima - na własną rękę 2010/11/01 20:30  
nigdy nie bedzie tak zimno, jak w polsce...
najnizsza temperature, jaka ja przezylam w israelu, to bylo - 2 stopnie w nocy.... w ciagu dnia w lutym chyba wachaja sie tak 7-12 stopni w ciagu dnia, ale kto to moze przewidziec dzisiaj? kiedys snieg spadl w jerozolimie w marcu...
ogolnie luty to jest deszczowy i chlodny... ale jak wyjdziesz z morza solonego, to od razu w cieply sweter i przezyjesz...
dana
Admin

O:Izrael Jerozolima - na własną rękę 2010/11/03 22:11  
Do: kajak2708

Podaj proszę namiary na Dom Polski - jakiś kontakt, najlepiej mail. Jakie ceny, pokoje itp? Gdzie nocujecie w Tel Avivie i Nazarecie?

pozdrawiam
Łukasz

O:Izrael Jerozolima - na własną rękę 2010/11/03 22:21  
nr 5 i 6 na liscie w tym linku:

www.cicts.org/CICguesthouses.htm

dobry, tani, lubiany przez polakow, ale miejsca trzeba zamawiac na miesiace wczesniej, bo przepelnienie, choc tych domow jest 2 w jerozolimie: jeden w obrebie murow starego miasta, drugi poza nimi, ale 5 minut piechota do stareo miasta...
dana
Admin

O:Izrael Jerozolima - na własną rękę 2010/11/03 22:22  
elzbietankijerozolima.com/

namiary na Dom Polski
admin
Admin

O:Izrael Jerozolima - na własną rękę 2010/11/05 21:08  
Do Łukasz
Namiary na Dom Polski już masz od Dany. My mamy noclegi w starym. Najlepiej kontaktuj się z siostrą Sylwestrą telefonicznie. Bardzo miła. Pytaj o terminy, myśmy musieli dopasować się do wolnego, a było 5 miesięcy przed przylotem. Cena: nocleg ze sniadaniem 23$ w pokoju 2 os. Mozna dokupić obiady i kolacje.
W Nazarecie zarezerwowaliśmy w Fauzi Azar Inn. 500 szekli za pokój 4 os ze sniadaniem. Rezerwowaliśmy przez internet.
Pozdrawiam
kajak2708

O:Izrael Jerozolima - na własną rękę 2010/11/17 12:46  
Witam ponownie.
Przepraszam, ze nie pisalem - chroniczny brak czasu! Ale za to przez 2 oststnie tygodnie "obrobilem" zdjecia z wyprawy - jest ich cos kolo 2500. Jestem na etapie robienia prezentacji DVD z wyprawy - wyjda 3 plyty po okolo godzinie. - pierwsza juz koncze (Galilela, Golan, wybrzeze az do Jerozolimy). Na drugiej bedzie Jerozolima i okolice oraz Palestyna, Na trzeciej - od Jerozolimy na poludnie az po Eilat.
Pytanie do Admina - czy nadal otwarta jet Twoja propozycja, by wrzucac zdjecia na forum? A moze utworzysz jakies odrebne miejsce, gdzie zaladuje zdjecia (razem jakies, 2,83Gb). Pozdrawiam wszystkim - szcegolne pozdrowienia dla Danusi
Romans1967

O:Izrael Jerozolima - na własną rękę 2010/11/17 13:47  
Zaraz napisze do Ciebie pod adres e-mail, ktory uzyles przy rejestracji. rasz@...
admin
Admin

Do góryStrona: 12345678...147
Moderatorzy: dana
Naszą witrynę przegląda teraz 216 gości i 6 użytkowników 
  • dana
  • jederman
  • ironin
  • 3nd
  • Olek
  • _Sufix_